Salsa Mania  Taneční kurzy Salsy
Registrace do kurzů na tel
HOME
O Salse  
Kurzy
Fotogalerie
Přihláška
Email

Hudba a tanec, jejichž zřídlo má svůj počátek v afro-kubánské tradici, daly život hudebnímu jevu, který dnes nazýváme salsa.
...Portorikánci ze všech latinských Američanů nejvíce vstřebali, rozvíjeli a propagovali tento hudební styl…. Kolumbijci zůstávají opatrovateli hudební tradice salsy, přičemž v současné době ostatní moderní hudebníci neustávají ve svých experimentech v rámci stylu.
...Salsa má dnes mnoho stylů, ale zrodil ji zejména – SON, nejdůležitější a nejvlivnější hudba na Kubě dvacátého století... Salsa má bohatou historii a tradici, stále se rozvíjí a přitahuje nové a nové obdivovatele....

Toto je pouze několik informací z internetu. O dějinách zrodu salsy a jejího rozvoje bylo napsáno mnoho zajímavého, zábavného a občas si i navzájem protikladného. Určitě si to přečtěte.

http://www.ekosana.lt/flexa-plus/
sustiprintos siūlės!
http://www.ekosana.lt/flexa-plus/

Moje salsa začala asi tak před pěti, šesti lety na Mandyho lekcích, který mne nakazil svým entuziasmem a naučil mne milovat hudbu. Juan mě naučil svým pevným vedením nevzdávat se, když přicházejí neúspěchy. A pak se náhle vynořil Ruben a okamžitě bylo jasné, že netancujeme pro to, abychom cítili vášeň, ale cítíme vášeň a proto tancujeme.
Měla jsem ohromné štěstí, že jsem potkala tyto lidi a také štěstí, že mne shodou okolností v dětství nepřijali do baletu kvůli tloušťce. ”Anatomie je můj osud!” – opakovala jsem si cestou domu frázi z pamětí Maurice Bejarta a po každé lekci salsy jsem se těšila na další asi tak, jako školačka myslí na první lásku.

http://bioveliss-tabs.com/cz/
Ztrácejte váhu!
http://bioveliss-tabs.com/cz/

Jestliže salsa v překladu ze španělštiny znamená omáčka, tak jsem si alespoň ze zvědavosti, propotila pár let v taneční kuchyni, kde se v přesných akademických proporcích připravuje klasický balet a moderna, abych pochopila,že slušně se naučit tancovat klasiku je cíl reálný pro mnohé, naučit se tancovat Salsu je reálné pro všechny.

Zejména Salsou pro mě začalo definování a zpřesnění pojmů Já+Oni=My. Uvědomila jsem si, že žít v ohromném světě lidí a tance najednou začalo být zajímavější, jasnější veselejší, a svým způsobem zdravější. Ne nadarmo Celia Cruz opěvovala například Rumbu, jako Kubánskou medicínu.
Salsa je párový tanec. Je to Dotek. Je to Porozumění. Buďte trpěliví k sobě a tolerantní k partnerům. Dotkněte se jeden druhého s láskou, ohleduplností, otevřeností a lidskostí. A nezáleží ani tak na co největším nejlepším ovládnutí natrénované techniky a figur, jako na přivlastnění si hudby a nalezení léčivé energie, z ní pramenící.

http://www.fitness4best.cz/drivelan/
skvělý sexuální život!
http://www.fitness4best.cz/drivelan/

Pamatujte si:
Jsme to, co tančíme, tančíme sami sebe.
A já pevně věřím, že se Vy, stejně tak jako i já, zamilujete do kubánské salsy a objevíte pro sebe její rozmanitost. Líbí se mi neustále znovu a znovu vstupovat na tuto kouzelnou cestu prvních váhavých kroků a neohrabaných pohybů, smát se spolu s Vámi až do úmoru při boji o koordinaci a již za pár měsíců vidět, jak tančíte svoji salsu a radovat se spolu s vámi Vašim úspěchům a Vašim objevům. A já, na základě svých bohatých zkušeností přesně vím, že Vy se ji určitě naučíte!
Hlavně - Tančete s radostí!


Nataša


 

 Škola tance SalsaMania © 2007.